Cudowna podróż w Tatry- miejsca, które warto zobaczyć

Polskie góry to wspaniałe miejsce na wypoczynek w towarzystwie rodziny lub samemu. Malownicze krajobrazy o każdej porze roku przyciągają wielu turystów, którzy wracają zadowoleni z wakacji. Wybierając się w Tatry dobrze jest wybrać nocleg stosunkowo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, ale z pewnością jest to najlepsza lokalizacja, by się zatrzymać.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z pensjonatów albo hoteli oferuje bardzo wysoki standard. Wynajmując pokój będziemy również mogli korzystać z posiłków przygotowywanych specjalnie dla wyczerpanych wędrówkami turystów. Z Zakopanego będziemy mieli bardzo blisko na pobliskie szlaki prowadzące wgłąb gór i tatrzańskich lasów. Jeżeli pragniemy wybrać się na przykład do Morskiego Oka, możemy wyruszyć w podróż busem z dworca w centrum miasta. Noclegi w Zakopanem (jedna z ciekawszych gościn w Zakopanem) to nie tylko wypoczynek po wędrówkach, ale też możliwość poznania góralskiej kultury i regionalnych potraw w restauracjach na sławnych Krupówkach.

Gwiewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Nocując w Zakopanem można także odwiedzić niedaleką Gubałówkę jak również podziwiać piękne widoki Giewontu z podnóża gór. Gdy jesteśmy miłośnikami gór, możemy oderwać się od klasycznego planu wędrówki po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to piękne miejsca, jeżeli jednak chcemy bardziej poznać te przepiękne tereny, kupmy mapę, zapytajmy przewodnika o radę oraz wybierzmy mniej uczęszczane szlaki. Ciekawą wycieczką będzie przykładowo odwiedzenie Doliny Pięciu Stawów bądź wędrówka po górskie grani. Musimy jednak pamiętać o prawidłowym stroju oraz trzymaniu się opisanych szlaków. Gdy jesteśmy dosyć sprawni fizycznie tego rodzaju szlaki są dla nas najlepsze.

Zobaczymy malownicze widoki jak również będziemy mogli cieszyć się naturą w mniejszym gronie turystów. Podróż w góry na pewno będzie niezapomniana. Wspaniałe krajobrazy ze szczytów gór, stawy jak również gęste lasy sprawią, iż z chęcią wrócimy w te tereny jeszcze raz. Dobrze jest wcześniej zaplanować trasę jak również dobrze się przygotować na wycieczkę.

Interesuje Cię zamieszczony w tym serwisie tekst? Kliknij zatem poza tym tu i przeczytaj więcej info noclegi we wrocławiu na opisywany temat.

Gdy jesteśmy niedoświadczeni, warto zdecydować się na wycieczki z przewodnikiem.