Czy w istocie można przemierzać świat za nieduże pieniądze?

Na samym początku warto sobie uświadomić jedno – w żadnym wypadku nie należy obawiać się latania samolotem. Codziennie na świecie giną tysiące osób w chociażby wypadkach na drodze – i tak większość ludzi nie obawia poruszania się samochodem. Z lataniem samolotem musi być tak samo. Naturalnie wypadki samolotowe mają miejsce, ale są rzadkie. Choć niewątpliwie są bardzo medialne – to nie może dziwić, bo gdy już dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia, zazwyczaj żegna się z życiem wiele osób. Na szczęście ilość takowych zdarzeń jest minimalna, szczególnie na europejskim niebie.

13129743514_6567bc8290_z
Kiedy pasażerowie lotu z Gdańska do Sztokholmu czy ludzie lecący z Madrytu do Wilna mieli w ostatnim czasie jakieś problemy? Trzeba także niejako walczyć z argumentami ludzi, którzy uważają, że nadal lot samolotem jest wygórowanym wydatkiem. Fakty są takie, iż w bardzo wielu przypadkach samolot z Warszawy do na przykład Paryża jest niższym wydatkiem, aniżeli bilet na pociąg z Olsztyna do Karpacza.

Dzisiaj na całe szczęście latanie samolotem jest całkiem tanie. Mowa tutaj tylko o lotach na tereny Starego Kontynentu, chociaż i na ceny połączeń lotniczych z Chicago bądź Tokio także ciężko jakoś narzekać. I Polacy odkryli tanie latanie – głównie w rachubę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie bliskich i znajomych, ale także wzrasta liczba takich Polaków, którzy najzwyczajniej w świecie zwiedzają fajne miejsca. Co prawda i kiedyś samoloty były całkiem rozpowszechnionym rodzajem transportu, ale właśnie tanie bilety lotnicze sprawiły, że znacznie wzrosło zapotrzebowanie naszych rodaków na usługi samolotowe.

Aby móc naprawdę niedrogo latać, na przykład za dosłownie kilka złotówek zobaczyć Bergen, trzeba zakupić bilet z dłuższym wyprzedzeniem. Jeżeli planujemy lecieć w poniedziałek, a rezerwujemy bilet w przykładowo piątek, nie powinniśmy oczekiwać przesadnie korzystnych cen. Najczęściej rezerwacja za pomocą karty także jest w stanie dać niemałe obniżki. Naturalnie nie płacimy za bagaż podręczny, lecz jeżeli w grę wchodzi waliza, to już dopłacamy za bilet. Wiele blogów traktuje na temat ekonomicznego latania samolotem, a więc z pewnością warto zaznajomić się z ciekawymi blogami. Możliwości jest wiele – nie ma problemu z niedrogim lataniem.