Czy można zwiedzać świat za nieduże pieniądze?

Na początku powiedzmy sobie jedno – nigdy nie trzeba obawiać się latania samolotem. Codziennie na Ziemi giną tysiące osób w chociażby wypadkach na drodze – tak czy siak większość ludzi nie obawia poruszania się samochodem. Z samolotami powinno być tak samo. Naturalnie wypadki samolotowe mają miejsce, ale są bardzo rzadkie. Choć z pewnością są bardzo medialne – nie dziwota, bo kiedy dochodzi do przykrego wypadku, generalnie ginie wielu ludzi. Na szczęście liczba tego typu zdarzeń jest minimalna, zwłaszcza na typowo europejskich trasach.

turbine-79975_640Bo kiedy pasażerowie lotu z Poznania do Londynu bądź ludzie lecący z Barcelony do Edynburga mieli w ostatnim czasie jakiekolwiek kłopoty? Trzeba także niejako spróbować walczyć z argumentami ludzi, którzy myślą, że w dalszym ciągu lot samolotem jest drogi. Prawda jest taka, iż w bardzo wielu przypadkach samolot z Warszawy do na przykład Rzymu jest mniejszym wydatkiem, aniżeli bilet na pociąg z Olsztyna do Karpacza. Dzisiaj na szczęście latanie samolotem jest całkiem tanie. Mowa tutaj wyłącznie o lotach na obszarze Starego Kontynentu, choć i na ceny połączeń lotniczych z Chicago albo Tokio również trudno jakoś narzekać.

I Polacy odkryli tanie latanie – przede wszystkim w rachubę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie rodziny i znajomych, lecz także rośnie liczba Polaków, którzy najzwyczajniej w świecie zwiedzają interesujące miejsca. Niby i kiedyś samoloty były dosyć rozpowszechnionym rodzajem transportu, ale to tanie bilety lotnicze spowodowały, że znacząco wzrosło zapotrzebowanie Polaków na usługi samolotowe.

Aby móc bez dwóch zdań tanio latać, np. za dosłownie kilka złotych zobaczyć Bergamo, trzeba kupić bilet z dłuższym wyprzedzeniem. Jeśli planujemy wylecieć w niedzielę, a kupujemy lot w przykładowo piątek, nie powinniśmy oczekiwać bardzo korzystnych cen. Najczęściej rezerwacja za pośrednictwem karty także może dać spore obniżki. Oczywiście nie musimy płacić za bagaż podręczny, ale jeśli w grę wchodzi waliza, to już dopłacamy za bilet.

Sporo blogów traktuje odnośnie ekonomicznego latania samolotem, zatem z pewnością warto zaznajomić się z polską blogosferą. Sposobów jest wiele – nie ma kłopotu z niedrogim lataniem.

,