O czym pamiętać wybierając się w podróż samolotem?

Podróżujemy coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka kwota, odrobina sprytu i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Obecnie jest to nie tylko wykonalne, ale też łatwe. Jeśli zapamiętamy kilka istotnych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za małe pieniądze.

747-boeing-aircraft-klm-2772574-1024x768

Najważniejsza dla każdego miłośnika okazji okazuje się zatem czujność. Jeżeli pragniesz zdobyć rewelacyjnie tanie bilety na lot do różnych miejsc globu, musisz codziennie sprawdzać ogłoszenia liczących się linii lotniczych i trzymać pieniądze na ten cel, by szybko zrealizować transakcję.

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dostosować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeżeli trafimy na bardzo dobre oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, gdyż ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii. Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na nabycie biletu w niskiej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wówczas lata najwięcej ludzi i cena przeważnie jest wyższa.