Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd do Kątów Rybackich? Jakie atrakcje czekają na nas w tej miejscowości?

Wyjazd nad morze to dla niektórych rodzin z dziećmi niemal coroczny rytuał. W okresie wakacyjnym wyjeżdżają oni na upragniony wypoczynek, zazwyczaj na dwa tygodnie. Często jednak wyjeżdża się w to samo miejsce, gdyż jest sprawdzone, dobre oraz nie wymaga tracenia czasu nas szukanie jakiegoś noclegu. To jest błędem, gdyż w Polsce jest tak dużo pięknych miejsc nad morze, że możemy każdego roku jeździć do innej miejscowości. Tak jest chociażby z Kątami Rybackimi. Czemu warto tam pojechać?

Kąty Rybackie to miejscowość położona na Mierzei Wiślanej. Dużym plusem jest bliskość Zatoki Gdańskiej od jednej strony, natomiast Zalewu Wiślanego z drugiej. Bliskość ta sprawia, iż mamy więcej możliwości wyboru, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu Szukasz kwater i noclegów? Ruszajwpolskę! Z jednej strony bowiem mamy piękną, piaszczystą plażę, w związku z tym możemy standardowo spędzać czas na niej. Z kolejnej natomiast można wieczorami spędzając czas na tarasie jednego z dużej ilości ośrodków, podziwiać urok Zalewu Wiślanego i słuchać żab i ogromnej ilości ptaków, których ostoja znajduje się na tym terenie.

Morze, Kąty Rybackie

Autor: leosia niezgodka
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest to wieś rybacka, to bez problemu znajdziemy w niej sporo miejsce, w jakich będziemy mogli zarówno spróbować na miejscu jak i nabyć do domu pyszną, świeżą rybę. Jest to niewątpliwa zaleta dla tych, którzy są fanami takiego przysmaku. W miejscowości tej znajdują się dwa porty rybackie, które oprócz świeżych ryb, dostarczają także malowniczego widoku. Będzie można bowiem do woli podziwiać stojące w porcie kutry rybackie.

Jeśli chodzi o szukanie miejsc noclegowych w tej miejscowości, należy się kierować swoją wygodą. Dlatego dobrze będzie wybrać coś, co da nam większą swobodę. Tego typu komfort z pewnością dadzą nam domki Kąty Rybackie mają dość dużą ofertę tego rodzaju miejsc [Więcej informacji na ten temat].

Te ciekawe treści posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do serwisu i tam ciesz się nowymi informacjami.

Nocując w domku będziemy mieli własne osobne wejście oraz do tego mały taras na wyłączność. Jest to bardzo wygodne i możemy się niemal poczuć jak we własnym domu, przesiadując wieczorem na takim tarasie.

Nie można także zapominać o pięknym i jedynym w swoim rodzaju rezerwacie chroniącym kormorana czarnego. To w tej miejscowości bowiem znajduje się największa na terenie Europy ostoja tych ptaków. Z tego powodu nie można nie pojechać w tak magiczne miejsce, w jakim możemy poczuć się blisko natury.

, , ,