Co dziś robią linie lotnicze?

Gdy 110 lat temu genialni bracia Wright mieli swój pierwszy lot, nikt nie wiedział, że startuje nowa doba w historii ludzi. Oto ludzka istotna wzbiła się w nieboskłon, realizując wielkie marzenia tysięcy. Następnie marsz techniki potoczył się gwałtownie – w trakcie Wielkiej Wojny samoloty stały się po raz pierwszy sprzętem do mordowania. A jak wygląda to dzisiaj?

sam4

Obecnie jest dużo linii lotniczych. Z tej przyczyny panuje pomiędzy nimi spora konkurencja. A to następnie przekłada się na tańsze bilety samolotowe. Ale trzeba wiedzieć także jak je szukać.

Bo niby kiedy pasażerowie lotu z Warszawy do Dublina albo lecący z Rzymu do Pragi mieli w ostatnich latach jakieś problemy? Należy także niejako walczyć z argumentami osobników, którzy myślą, że nadal lot samolotem jest bardzo dużym kosztem.

Fakty są takie, iż często samolot z Gdańska do na przykład Paryża jest mniejszym wydatkiem, niż bilet na pociąg z Białegostoku do Zakopanego. W dzisiejszych czasach na szczęście latanie jest całkiem tanie. Akurat mowa tutaj wyłącznie o lotach na obszarze Europy, chociaż i na ceny połączeń z Chicago czy Dubajem także trudno jakoś narzekać.

Trzeba dzień w dzień sprawdzać strony WWW firm lotniczych i biur wycieczkowych. Czasem zdarza się, że najkorzystniejsze okazje trwają jedynie parę godzin – bystrzy internauci masowo wykupują wszystkie oferowane miejsca. Strony należy sprawdzać zatem nieustannie.

Świetnym pomysłem jest podzielenie się zadaniem z przyjaciółmi. Znajomy może sprawdzać strony wtedy, gdy siedzisz w pracy. O ile masz kogoś, kto zazwyczaj siedzi późno w nocy, zagadnij go, by od czasu do czasu zaglądał on na witryny agencji lotniczych. Sporą pomocą może być zarejestrowanie się do newslettera, czyli przesyłanych dzień w dzień maili, w których przedsiębiorstwa lotnicze informują o najświeższych promocjach.