Gdzie spędzić ciekawe wczasy? Czy byłeś już na Mazurach?

W współczesnych czasach coraz rzadziej spędzamy wakacje w Polsce. Jeśli tylko kogoś na to stać, zazwyczaj woli wybrać wakacje za granicą – zwykle argumentujemy to tym, że dla przykładu w Egipcie lub Tunezji właściwie zawsze jest piękna pogoda- w odróżnieniu od polskiego morza, nad które można wybrać się w środku lata i niebywale marznąć.

jezioro, mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jest to oczywiście prawda, jednak zawsze warto spojrzeć na drugą stronę medalu – w Polsce możesz znaleźć mnóstwo urokliwych miejsc, o których istnieniu pewnie nie miałeś zielonego pojęcia. Jeżeli zdecydujesz się na spędzanie wakacji w Polsce i na odkrywanie tego typu niewielkich miasteczek, bez wątpienia nie będziesz zawiedziona.

Gdzie zatem można wybrać się na wakacje w Polsce? Tym, co bez wątpienia każdemu z nas przychodzi na myśl jako pierwsze, jest polskie morze, jednakże powinniśmy uciekać od tego rodzaju standardowych pomysłów – z pewnością o wiele lepszym pomysłem na fajne spędzenie wczasów będzie na przykład wybranie się na Mazury. To część kraju, którą każdego roku odwiedza coraz większa ilość turystów, jednak z pewnością nie są to tak wielkie tłumy jak nad polskim morzem – dzięki temu na przykład hotele Olsztyn czy Mikołajki nie są tak przepełnione jak chociażby hotele w Gdańsku czy Kołobrzegu- Hotel HP Park Olsztyn.

To z pewnością wielka zaleta dla wszystkich tych nie przepadających za wszechobecnym hałasem – a nie da się przecież ukryć, że tego akurat nie da się nad polskim morzem uniknąć. Tymczasem na Mazurach możesz naprawdę odpocząć na łonie natury – wystarczy wybierać mniejsze miasteczka i nie nocować w tych najbardziej turystycznych miastach – wówczas z pewnością docenisz piękno mazurskiej przyrody i wszechogarniający spokój.

miasto Olsztyn

Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie trzeba zaznaczyć, że w trakcie ostatnich lat Mazury niezwykle się rozwinęły – wystarczy popatrzeć, jakie obecnie hotele Olsztyn czy Mikołajki mają do zaoferowania (hotele w Olsztynie). Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, bez wątpliwości znajdzie coś właściwego dla siebie. Mamy nadzieję, że odpowiednio zachęciliśmy Cię do wypadu na Mazury.

Czy znalazłeś wymagane informacje na prezentowany temat? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej ciekawe będą dane na tym serwisie. Wówczas przejdź tam.

Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, szybciutko musisz się ich pozbyć – jeśli raz wybierzesz się na Mazury, zdecydowanie się w nich zakochasz.