Hotele oraz czas wolny w Zakopanem

Zakopane jest jedną z najchętniej odwiedzanych polskich miejscowości. Miasto jest położone u podnóża gór, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjne dla turystów. W sezonie zimowym przyciąga rzeszę fanów sportów zimowych, w sezonie letnim często odwiedzają je ludzie lubiący wspinaczkę wysokogórską. Jest to bardzo dobra baza wypadowa na Kasprowy Wierch, Gubałówkę lub Dolinę Kościeliską.

Zakopane organizuje też konkurs w skokach narciarskich, na który przyjeżdżają fani tego sportu z całej Europy. W sezonie przyjeżdża tu naprawdę wielu przyjezdnych, szukających różnego rodzaju atrakcji.

Gdzie szukać noclegu?

Podróże z dzieckiem

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR

W Zakopanem większa część rynku noclegowego stanowią hotele i pensjonaty należące do osób prywatnych.

Zainteresował Cię artykuł? Mamy wyjątkowo dla ciebie dodatkowe porady, dlatego kliknij ten link (http://www.kasprowicza13.pl/boze-narodzenie-szklarska-poreba) w tym temacie!

Strefa noclegi Zakopane jest naprawdę rozbudowana. Standard usług jest jednak bardzo wysoki – do wynajęcia są tutaj apartamenty w góralskich chatach, noclegi hotelowe lub apartamenty. Zakopane jest jednak najbardziej znane z charakterystycznych chat, gdzie gospodarze są zawsze gościnni a ceny niskie.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co jest w ofercie nakrętki calowe, która dotyczy tej samej problematyki.

Najwięcej takich domów znajduje się na obrzeżach miasta, skąd niedaleko na szlaki turystyczne. Turyści, pragnący spróbować luksusów, mogą znaleźć nocleg w sercu Zakopanego, gdzie znajdują się pensjonaty o wysokim standardzie, których wystrój jest utrzymany w bardziej tradycyjnych klimatach. Najbardziej wymagający wynajmują apartamenty, których w centrum miasta jest stosunkowo dużo. Standard jest tam nieporównywalnie wyższy, niż w hotelowym pokoju.

Spędzanie wolnych chwil

Dla osób, które mają już zamówione noclegi, Zakopane oferuje wiele opcji spędzenia wolnych chwil. Spacer po Gubałówce i zdjęcie ze słynnym niedźwiedziem to obowiązkowy punkt programu wszystkich turystów. Każdy powinien też zakosztować wieczoru z grzanym winem w jednej z góralskich restauracji. Jedzenie jest tam bardzo smaczne, ceny są raczej niskie, a jeśli turyście dopisze szczęście – będzie miał okazję posłuchać pięknej góralskiej muzyki, granej przez lokalny zespół. Lokali oferujących tego typu rozrywki jest na terenie miasta dużo, ale nie wszystkie oferują urozmaicenie w formie muzyki na żywo. Warto więc zapytać miejscowych, gdzie najciekawiej spędzić czas wieczorem.

,