Jakie rozrywki i atrakcje proponuje nasze wybrzeże swoim gościom, dlaczego warto wybrać się tam po sezonie.

Bałtyk jest jednym z najpopularniejszych regionów na wypoczynek w wakacje, zresztą zobaczyć to doskonale można po zatłoczonych promenadach, deptakach i plażach. Niestety dla wielu osób okres sezonowy trwa tam jedynie przez dwa wakacyjne miesiące, za to w pozostałym okresie czasu nic się nie dzieje.

bałtyk, morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dużej mierze bierze się to z tego, że klienci chcą od wypoczynku nad morzem przede wszystkim słońca i kąpieli, a niestety w naszej strefie klimatycznej poza wakacjami jest z tym trudno. I przez to właśnie w okresie między lipcem a sierpniem, jak tylko jest ciepło, większość kwater jest pozajmowana, a ceny skaczą do góry jak szalone. W takim okresie ciężko nawet myśleć, że jakiś hotel kołobrzeg będzie miał wolne pokoje, jeżeli ktoś chciałby spontanicznie zdecydować się na jakiś krótki urlop.

Rezerwacje w większości miejsc trzeba robić kilka miesięcy wcześniej, niektórzy turyści wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już sobie rezerwują nocleg na kolejny urlop.

Godny uwagi artykuł, prawda? Jeśli tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (http://hotelaquarion.pl/gastronomia/restauracja-gorna-stacja), którą też bez wątpienia uznasz za wartościową.

I taka sytuacja występuje przez okres wakacji, a potem całkowicie się zmienia.Właściciele nadmorskich obiektów starają się, aby zachęcić turystów poza sezonem. Po pierwsze można będzie wtedy liczyć na znacznie korzystniejsze ceny w porównaniu z tym, co jest w okresie wakacyjnym, a także na dużo ciszy i spokoju. Wbrew pozorom nad Morzem Bałtyckim jest co robić, nawet jak nie ma możliwości zażywania kąpieli.

molo w kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Rejon ten słynie z przepięknej przyrody, czystego powietrza i niezliczonej liczby rowerowych i pieszych ścieżek. Można także spróbować jazdy konnej czy wędkarstwa, a kilka większych miejscowości typu Szczecin, Gdańsk czy Koszalin zapewni odpowiednią porcję rozrywek kulturalnych. Oprócz tego coraz liczniejsze hotele nad morzem bałtyckim proponują poza zwykłym noclegiem także sporo innych atrakcji. Standardem stają się w tego typu obiektach siłownie albo baseny, niekiedy skorzystać również można z kompletnej oferty SPA (sprawdź hotel na podlasiu) i gabinetów kosmetycznych. Przez to wszystko już teraz widać, że klienci coraz częściej wybierają wypoczynek o sezonie, gdy faktycznie będą mogli spokojnie wypocząć.