Lot samolotem wcale nie jest taki groźny

Obecnie coraz więcej ludzi wybiera podróżowanie drogą powietrzną. W część miejsc świata bowiem niemożliwością jest lub jest niezwykle trudno dostać się innym sposobem. Droga powietrzna jest z kolei formą komfortową, a co najważniejsze szybką. Istnieje wiele rodzajów samolotów. Niektóre z nich wykorzystywane są do transportu osób, pozostałe natomiast przewożą jedynie ładunek, między innymi paczki. Istnieją także tak zwane tanie linie lotnicze.

samolott6

W następujących dekadach maszyna do latania była nieustannie ulepszana, kolejne egzemplarze osiągały niesłychane wcześniej rekordy. W okresie powojennym rozwinięto technologię odrzutową, która wyparła benzynę w maszynach. Pół wieku po pierwszym locie człowiek stanął na Księżycu.

Lot może powodować obawę dlatego, bo katastrofy samolotów najczęściej oznaczają koniec życia wszystkich na pokładzie. Są jednakże instrukcje od badaczy, które gwarantują pewną szansę przetrwania w trakcie niektórych awarii.

Wszyscy rodacy doznali wielkiego wstrząsu, kiedy w Rosji runął na ziemię samolot z grupą znanych ludzi z naszej polityki. Takie doświadczenia mogą dawać przeświadczenie, że lot jest czymś ryzykownym. A to błąd – według analityków samolot jest najmniej ryzykownym medium transportu. To fakt, że jak samolot spada, to mało kto ma szansę uratowania się, ale takie rzeczy zdarzają się bardzo rzadko. To nie lot groźny, lecz samochód. Na polskich drogach co roku giną rzesze podróżnych, a katastrofy lotnicze zdarzają się niezwykle rzadko.

Warto powiedzieć to wprost – nie powinno się bać lotu. Samolot jest teraz najlepszym medium transportu, dzięki któremu da się szybko dostać się nawet w dalekie części świata. Znaczną wadą są koszty biletów na lot, ale można zwykle odszukać tanie loty w promocjach. Jeśli masz farta, może wykupić lot za pieniądze wielokrotnie mniejsze od tych, które należy wyłożyć na podróż innymi środkami transportu.