Obsługa tanich linii lotniczych

Żeby mieć miejsce w wybranym samolocie, już nie trzeba rezerwować biletów z czasowym wyprzedzeniem. To już nie te czasy, kiedy latały jedynie samoloty PLL LOT. Pod niebem wielu miast Polski pojawiają się przewoźnicy, którzy oferują znaczącą ilość połączeń krajowych i międzynarodowych. Dużym atutem takiej sytuacji są tanie bilety lotnicze. Przewoźnicy dwoją się i troją, aby przyciągnąć klientów. A tych na jednym lotnisku jest zwykle po kilku. Duża konkurencja między przewoźnikami powoduje, że tanie loty staje się standardem.


samolot3

Pasażerowie mogą się również cieszyć coraz bardziej sprawną obsługa. Bilety, można zarezerwować w każdy sposób: osobiście, przez telefon lub stronę internetową bezpośrednio od biura podróży. Tymi kanałami też klienci są w stanie dowiedzieć się o wszelkich opłatach, a także kompleksowo poznać rozkład lotów.

Jeśli tylko jest to możliwe najodpowiedniej wziąć ze sobą wyłącznie bagaż podręczny. Wówczas możemy odprawić się on-line i nie musimy stać w ogromnych kolejkach, a po wylądowaniu bezstresowo, bez czekania na swój bagaż opuścić lotnisko. Nim się spakujemy korzystnie jest sporządzić sobie listę, na której wynotujemy wszystkie konieczne rzeczy do wzięcia.

Ubrania i akcesoria składające się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że pewne rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, z tego względu nie warto płacić dodatkowych pieniędzy za duży bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty wyjazdu i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest istotne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Prognozy, co do zainteresowania tym sposobem podróżowania w 2013 roku są zachęcające. Uruchamiane są wciąż kolejne połączenia, a nowe trasy takie jak: Katowice-Bergen, Szczecin-Bristol, cieszą się powodzeniem nie tylko w sezonie wakacyjnym. Klienci nie chcą wydawać wiele, a przewoźnicy wychodzą naprzeciw ich wymaganiom, stąd też ceny lotów w stosunku do oferowanych usług są bardzo korzystne.