Samolot – bezpieczny sposób podróżowania

Po tragedii z 10.04 2010 roku Polacy mogą myśleć sobie, że lot samolotem jest czymś groźnym. Zerkając na statystyki, jest totalnie na opak. Lot jest dużo mniej ryzykowny niż na przykład jazda autem. Katastrofy lotnicze, w których giną Polacy, zdarzają się rzadko, a co roku na autostradach ponoszą śmierć setki pasażerów.

Lęk przed samolotami jest generalnie rzeczą naturalną, przecież człowiek nie został zaprojektowany, by latać. Pierwszy lot miał miejsce ledwo sto dziesięć lat temu! Przez wcześniejsze tysiąclecia człowiek spoglądał z zazdrością na ptaki i marzył o locie. Najlepiej można to dostrzec w micie o Ikarze. Lot może wywoływać strach także dlatego, bo katastrofy samolotów zazwyczaj oznaczają śmierć wszystkich na pokładzie. Znamy jednakże instrukcje od profesjonalnych naukowców, które oferują małą szansę utrzymania się przy życiu podczas niektórych wypadków.

Trzeba powiedzieć to wprost – nie należy się bać samolotów. Samolot jest współcześnie najsprawniejszym środkiem podróży, dzięki któremu można prędko dostać się nawet w odległe zakątki świata. Znaczną wadą są koszty biletów na lot, jednakże da się zwykle odszukać tanie loty w okazyjnych cenach. Jeśli masz farta, może wykupić lot za pieniądze bardziej przystępne od tych, które należy wydać na podróż pociągiem.

Aby nie wyczyścić sobie całkowicie portfela kupując bilety, należy systematycznie zaglądać na strony WWW przedsiębiorstw lotniczych, które sprzedają tanie loty. Idealne gratki najczęściej trwają chwilę, dlatego trzeba wchodzić na strony internetowe nawet kilka razy dziennie. Rodacy są znani z tego, że umieją łapać dobrepromocje, więc konkurencja jest duża.

Należy zawsze pamiętać, by czytać dogłębnie zasady oferty. Wiele firm samolotowych, które oferują tanie loty, oszukuje rozmaitymi kruczkami. Czasem może wyjść na jaw, że gratka wcale nie jest tak atrakcyjna, na jaką miała wyglądać.

, , ,