Samolotem w drogę!

Kiedy już podejmiemy decyzję o wakacyjnym wyjeździe, wtedy stajemy przed kolejną decyzją -, jaki środek transportu wybrać. Są ludzie, którzy nie myślą nawet o innej formie niż pojechanie samochodem. Cenią sobie niezależność,opcję zmiany trasy, postojów gdy tylko mają chęć i temu podobne aspekty.

Niestety, przy aktualnych cenach benzyny dojazd samochodem na urlop zabiera dużo pieniędzy. W szczególności kiedy jedziemy gdzieś daleko. Druga, oczywista przeszkoda to to, że nie do każdego miejsca da się autem dojechać. A nawet jeżeli się uda, to potrwa to tydzień. To tylko kilka powodów dla których najlepszym środkiem transportu wakacyjnego jest samolot.

Gdy kupimy wycieczkę w biurze podróży to najpopularniejsza oferowana forma dotarcia na miejsce. Gdy sami planujemy sobie wakacje jest tak samo. Samoloty są szybkie, wygodne i tym sposobem możemy dotrzeć praktycznie w każdy kraniec świata. Bilety lotnicze absolutnie nie są ogromnie kosztowne. Konkurencja na tym rynku jest tak duża, że przewoźnicy proponują coraz niższe ceny. Trzeba tylko odrobinę poszukać, żeby móc polecieć za kilkaset złotych. Naturalnie, na przykład lot do Stanów Zjednoczonych będzie dużo droższy, ale i odległość jest bardzo duża.

Gdy mamy w planie wylot do jednego z krajów europejskich, przewoźnicy wychodzą nam naprzeciw proponując tanie loty. Raczej nie w bardzo wysokim standardzie i bez atrakcji w postaci bezpłatnych napojów i posiłków na pokładzie, lecz możemy dzięki tej usłudze za zdecydowanie niewielkie pieniądze dostać się do praktycznie wszystkich dużych miast Europy. Taki lot nie trwa długo, więc nawet nie zdążymy poczuć tego niższego standardu. Wyłącznie latając mamy możliwość w trzy godziny dostać się na drugi koniec Europy, więc to rozwiązanie jest doskonałe.

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na drugi koniec świata czy do sąsiedniego kraju. Samolot to najszybszy, najmniej ryzykowny i właściwie najtańszy sposób aby się tam dostać. Jeśli myślisz czy pojechać gdzieś autem, koleją, autobusem, a jednak polecieć samolotem – wybór jest prosty: tanie latanie! W ten sposób jest najwygodniej, szybko.

,