Szukasz ciekawego miejsca na krótki urlop? Spróbuj na Dolny Śląsk, do Legnicy? Zobacz, co oferuje to miasto

Jest mnóstwo możliwości, aby przyjemnie spędzić wolny czas. Najczęściej w tego typu chwili planujemy aktywny wypoczynek lub pokaźną dawkę lenistwa, czyli albo gdzieś wyjeżdżamy, by pochodzić, albo jesteśmy w mieszkaniu i nic nie robimy. To w której grupie się odnajdujesz zależy od mnóstwa czynników, niemniej naprawdę warto aktywnie zagospodarować sobie czas. Nieistotne w jakim miejscu i jak, bo w każdym miejscu można czuć się naprawdę miło.

pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli więc planujesz wolny czas i próbujesz znaleźć niezwykłego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to restauracja Legnica jest super opcją: najlepsze jedzenie restauracja (Nobu – ekskluzywna restauracja warszawa) legnica. Co możemy powiedzieć o historii tego miasta? Ze względu na bliskość osad celtyckich, którebyły się na równinie niedaleko Ślęzy, Legnicę powinniśmy przyjąć za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona potwierdzona przez źródła pochodzenia rzymskiego, powstała z kolei na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze udokumentowane wskazówki osadnictwa Słowian na tym terenie Legnicy znane są z ósmego wieku. W ówczesnym bowiem momencie historycznym Legnica była właściwym grodem plemienia Trzebowian. Badania udowadniają, iż w czasach królowania Mieszka I zbudowany tu nowy gród, który miał formę tak zwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto stało się stolicą Księstwa Legnickiego. Usytuowanie na prawie magdeburskim sprawiła, że już około 1264 roku postanowiono rozwijać miasto. Miasto znajdowało się również na skrzyżowaniu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa. To sprawiło, że nastąpił rozwój handlu i rzemiosła. W średniowieczu czerpano także zyski z wydobycia złota w kopalni w Mikołajowicach.

restauracja

Autor: Mark Mrwizard
Źródło: http://www.flickr.com

Po wojnie Legnica znalazła się na mocy postanowień konferencji poczdamskiej w granicach naszego kraju. Jeszcze w maju 1945 Legnica doznała wielu zniszczeń, a skutki tego są nawet do dziś widoczne, w wybranych miejscach. Za pomocą dobrze zakonserwowanym poniemieckim obiektom wojskowym w mieście przebywały garnizony Wojska Polskiego oraz Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej. Dziś Legnica to prężnie prosperujące miasto, a jednocześnie punkt mnóstwa wypraw, spotkań i konferencji. Miasteczko ma mnóstwo zalet, zwłaszcza jest nią to, że nie jest przytłaczające, jak wielkie metropolie. Jest tu jednak dużo baza noclegowa czyli komfortowe noclegi Legnica takie jak: zobacz dostępne opcje.

Sprawdź lokalizację na mapie: