Szybkie podróże samolotami

Lot samolotem jest jednym z doświadczeń, jakich doświadczyła jedynie część osób. Część osób cierpi na lęk przed znalezieniem się w powietrzu i z tego powodu wybierają poruszanie się za pomocą innych środków transportu. Wbrew pozorom jednak, podróże powietrzne należą do najbezpieczniejszych sposobów przemieszczania się. Wypadki lotnicze występują bowiem niezwykle rzadko, o wiele rzadziej niż przykładowo groźne wypadki uliczne.

Sprawdź  bilety lotnicze!Obecnie coraz więcej ludzi woli przemieszczanie się samolotem. W część regionów na świecie bowiem nie da się albo jest bardzo ciężko dostać się innym środkiem lokomocji. Lot samolotem jest z kolei formą wygodną, a co najważniejsze szybką. Istnieje dużo rodzajów samolotów. Niektóre z nich używane są do przewozu pasażerów, inne natomiast transportują wyłącznie ładunek, na przykład paczki. Działają również tak zwane tanie linie lotnicze.

Linie lotnicze 

Na świecie działa bardzo wiele spółek lotniczych. Najważniejsze z nich przewożą nawet do kilkuset tysięcy pasażerów w skali roku. Te linie także posiadają najwięcej maszyn, do tego w większości przypadków są to samoloty bardzo nowoczesne. Zakup nowoczesnych maszyn sprawia, że jeszcze większa liczba osób zaczyna korzystać z usług określonej spółki. W Polsce najważniejsza spółka lotnicza to PLL LOT. Oferują one zarówno loty pasażerskie, jak i wyłącznie towarowe. Linie te nadal wybierane są przez jak najliczniejszą grupę klientów. Są one bowiem najważniejszą polską firmą tego typu, a także posiadają długą tradycję.

Klasy w samolocie

Jedną z tych spraw, które bardzo interesują obecnych i przyszłych klientów, są dostępne klasy oraz różnice pomiędzy nimi. Jedną z najważniejszych cech wspomnianych tanich linii lotniczych jest brak podziału na klasy. Z kolei u wszystkich innych spółek widuje się trzy klasy: ekonomiczną, biznesi pierwszą. Klasa ekonomiczna przewiduje tylko podstawowe wygody w czasie lotu, klasa biznes oferuje większą przestrzeń dla pasażera oraz inne udogodnienia, na przykład w postaci darmowych posiłków, natomiast pierwsza klasa to najwyższy poziom ekskluzywności, związany z wszelkimi dostępnymi usługami na życzenia pasażera. Warto wiedzieć, że poziom i oferta w obrębie tych trzech klas jest inna w poszczególnych spółkach lotniczych.

, ,