Tanie bilety – krok po kroku jak je znaleźć

Podróżujemy coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, szybkość i ciekawa promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Aktualnie jest to nie tylko wykonalne, ale również proste. Jeśli zwrócimy uwagę na kilka ważnych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za nieduże pieniądze.

Po pierwsze: uwaga

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze również zgłosić chęć otrzymywania newslettera danej linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na zbadanie kilku stron internetowych, by zintensyfikować szanse na tanie latanie – w pożądanym kierunku i najkorzystniejszej cenie.

Po drugie: niewielki bagaż

Możemy sporo oszczędzić na koszcie wyprawy, jeżeli zminimalizujemy swój bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie potrzebujemy brać ze sobą dużej ilości rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, ale to tylko pozory. Przeważnie dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów. Rzeczy które składają się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną wyprawę, zwłaszcza po Europie.

Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, z tego względu nie warto płacić dodatkowych sum za duży bagaż. Dzięki ograniczeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty wyjazdu i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest ważne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeśli odnajdziemy bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, ponieważ ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Norwegii lub USA. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w niezłej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wówczas lata najwięcej osób i cena przeważnie jest wyższa.

, ,