Wakacje – gdzie w tym roku udać się na letni wypoczynek?

Przed nami wakacje. Już na pewno teraz wiele osób planuje swoje letnie wojaże. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować dostępne są dwie, zróżnicowane propozycje: Peru oraz Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a zwłaszcza Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli bardzo duża grupa osób. Nie ma się więc co dziwić, że wycieczka do Ziemi Świętej umieszczona jest w ofercie w zasadzie wszystkich działających na terenie Polski biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla dużej grupy osób, które się na nią zdecydowały jest wielkim przeżyciem emocjonalnym- zobacz. W zdecydowanej większości osoby biorące udział w takiej wycieczce odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat przyszedł na świat, mieszkał, nauczał i umarł Jezus Chrystus. W programie wszystkich wycieczek do Ziemi Świętej umieszczone jest więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan oraz Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem wyjątkowym nie tylko dla rzymskokatolików, ale także dla wyznających islam oraz judaizm. Nie należy się więc dziwić, jeżeli naszymi sąsiadami będą wyznawcy jednej ze wspomnianych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem inne atrakcje czekają na turystów w Peru. Czekają tam pokryte śniegiem szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny wielkiego imperium Inków. Dla dużej rzeszy turystów, którzy stawiają na wyjazd do Peru podstawowym powodem wyjazdu jest chęć zwiedzenia legendarnego miasta , w którym mieszkali Inkowie – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, zwłaszcza jeśli planowane jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeżeli chcesz przeczytać więcej zajrzyj tutaj. Szlak ten liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, na jego pokonanie potrzeba aż dni. Szlak dobiega końca w Machu Picchu. To historyczne miasto położone jest na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie zostało zdobyte przez Hiszpanów. To dzięki temu przetrwało do czasów współczesnych. Miejscem, które powinno się obowiązkowo zobaczyć jest także jezioro Titicaca leżące na granicy Peru oraz Boliwii. Fani raftingu bez najmniejszych wątpliwości z chęcią udadzą się do kanionu Colca. Jest on nieporównywalnie większy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie trzeba ubiegać się o wizę. Istotnie ułatwia to proces wyjazdu i sprawia, że na wakacje w Peru decyduje się więcej osób.
, , ,