Wczasy w Beskidzie Sądeckim – Szczawnica

Jeśli poszukujesz miejscowości, w której spędzisz miło czas, ale nie przepadasz za zgiełkiem popularnych kurortów, mamy dla Ciebie wyśmienite miejsce.

parki

Źródło: http://www.flickr.com

Hiszpania

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Szczawnica jest unikalnym punktem na mapie naszego państwa, daleko od miejskiego gwaru, położonym w górach pienińskich. Przepiękna okolica inspiruje człowieka do czynnego spędzania każdej chwili. Zdrowe i rześkie powietrze dodaje sił życiowych i działa tak, że wolniej odczuwamy zmęczenie, gdyż nasze ciało jest mocniej natlenione. Szczawnica leży blisko granicy ze Słowacją, toteż możliwe że przydarzy się wam przekroczyć granicę mimowolnie. Miasteczko jest genialnym miejscem wypadowym do wielu atrakcji, które jedynie czekają na Ciebie – link do strony. W Szczawnicy odnajdą się miłośnicy kajakarstwa, w okresie zimowym amatorzy narciarstwa oraz miłośnicy chodzenia po górach. Miłośnicy kultury góralskiej także odnajdą swoje miejsce, z tego powodu iż góralskie domki Szczawnica ma tłumnie stojące. Miejscowość ta albowiem jest dokładnie ojczyzną górali sądeckich, którzy do teraz licznie wypasają swoje stada owiec.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (http://www.btzielonadolina.pl/polskie-skalne-miasto/trip) w kontekście prezentowanego artykułu. Znajdziesz tam podobne materiały, które zapewne Cię zafascynują!

Szczawnica szlaki turystyczne posiada niesamowicie intensywnie rozbudowane, gdyż sumaryczna ich długość wynosi niemalże pięćset kilometrów – czytaj więcej. Samo miasteczko leży w pobliżu Pienińskiego Parku Narodowego, który należy do najpiękniejszych parków w naszym kraju. Wstydem byłoby nie powiedzieć o słynnym uzdrowisku, z którego cała Szczawnica jest dzisiaj znana. Swoisty mikroklimat, spowodowany położeniem uzdrowiska w dolinie rzeki, sprawia iż ludzie szybciej oraz efektywniej wracają do zdrowia. Pijalnia wód mineralnych, która działa od niemal pięciuset lat zachęca turystów do skosztowania choć łyka wód o niebywałych właściwościach leczniczych.

Bez wątpienia każdy Polak odnajdzie w Szczawnicy oraz pięknych widokach Beskidu Sądeckiego oraz Pienin coś do czego będzie pragnął wracać. Okolica jest przepełniona dziką zwierzyną, dlatego zatRzymując się w pobliżu lasu, można podglądać dzikie zwierzęta wieczorami bez lornetki.
, , ,