Wakacyjne loty

Na wakacje najkorzystniej wybrać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najbardziej komfortowy, najbezpieczniejszy i najtańszy środek transportu. Naturalnie, są ludzie nie znoszący latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

Twierdzą oni, że latanie jest mało bezpieczne a samoloty się psują. Niestety w naszych mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie krzyczy na prawo i lewo o tym jak wiele jest wypadków samochodowych. Jeżeli porównamy wartości okazuje się, że to podróże samochodem są o wiele bardziej ryzykowne.

Ponadto są również dużo droższe. Obecne ceny benzyny nie pozwalają na dojechanie na wakacje za mniej niż prawie tysiąc złotych, nawet gdy wybieramy się tylko nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze możemy nabyć już za sto – dwieście złotych, w szczególności jeśli chcemy polecieć do któregoś z europejskich miast. Oczywiście, im dalej się wybieramy, tym stawki wyższe, lecz są zakątki na świecie, do których samochodem nie da się dotrzeć wcale.

Podróżowanie samolotem jest także o wiele bardziej komfortowe, szczególnie z tego powodu, że trwa o wiele krócej. Do popularnych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem możemy tam dotrzeć w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Naturalnie, każdy wyjeżdża na urlop w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Gdy ktoś preferuje objazdówkę po świecie, to samochód jest doskonałym wyjściem. Gdy jednak mamy ustalony punkt docelowy zdecydowanie warto przemyśleć opcję przemieszczenia się tam samolotem.

,